Ramka_Bibliosfera

Wybór legalnych, polskich i zagranicznych źródeł darmowych e-książek.

Ramka_WolneLektury

Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i – dla wygody użytkownika – udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 – do odsłuchania).

Ramka_FBCyfrowych

Wyszukiwarka e-bookówpozwalająca na przeszukiwanie zasobów 60 bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie, archiwa, muzea i ośrodki badawcze.

Ramka_Polona

Biblioteka cyfrowa oferująca zdigitalizowane teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.

Ramka_Otworz-ksiazke

Cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych – przede wszystkim tych, do których dostęp jest utrudniony, np. przez brak dostępności na rynku w formie drukowanej.

Ramka_CyfrowaSzafa

Zbiór darmowych e-booków dostępnych w sklepie internetowym cyfrowaszafa.pl; znajdzie- my tam książki należące do klasyki literatury polskiej i światowej.

Ramka_Google

Projekt firmy Google, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie znajduje się wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Nie- które materiały dostępne są do ściągnięcia w formie pliku PDF.

Ramka_Europeana

Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzącyc z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. Wśród zasobów można znaleźć między innymi pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.

Ramka_Project-Guttenberg

Pierwszy w Internecie zbiór darmowych, pełnych e-booków. Znajdują się tu książki nieobjęte prawami autorskimi, a także materiały, których autorzy wyrazili zgodę na publikację.

FeedBooks

Ramka_FeedBooks

W serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek. Wiele z nich jest publikowanych za darmo.

Ramka_Open-culture

Do pobrania ponad 800 darmowych e-książek przystosowanych do czytania z pomocą czytników Kindle, iPad/iPhone oraz kompterów i smartfonów. Zbiór zawiera bogatą kolekcję literatury pięknej, poezji, fantazy, włączejąc w to dzieła takich twórców, jak Asimov, Jane Austen, Philip K. Dick, F. Scott Fitzgerald, Neil Gaiman, Lew Tołstoj, Dostojewsky, Shakespeare, Ernest Hemingway, Virginia Woolf i James Joyce.

Ramka_OpenLibrary

Internetowy katalog książek oraz e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bib- liotekach (głównie amerykańskich), a oprócz tego umożliwia przeglądanie, pobieranie i czytanie e­booków.